Villa met 6 slaapkamers op begane grond in La Siesta, Torrevieja
La Siesta, Torrevieja · Alicante
6 Slaapkamers5 Badkamers338 m²580 m² perceelgrootte
Beschrijving
Een villa met 6 slaapkamers in La Siesta, Torrevieja, gelegen op 580 m2 grond, te koop voor EUR 539 000. Het pand dateert van 2002. La Siesta is een woonwijk in Torrevieja. Het dichtstbijzijnde vliegveld ligt op 35 minuten afstand (Alicante-Elche ALC). De prijs van EUR 539 000 bedraagt EUR 1 595 per vierkante meter. Jaarlijkse eigendomsbelasting (IBI) is EUR 831. Gemeenschappelijke lasten zijn EUR 300 per kwartaal. Energieklasse is G. Overdrachtsbelasting (ITP) in Alicante is 10%. Het perceel is 580 m2 groot. Bewoners delen een gemeenschappelijk zwembad. Een privé solarium biedt mogelijkheden voor ontspanning in de buitenlucht.
Objectdetails
| Woningtype | Villa |
| Slaapkamers | 6 |
| Badkamers | 5 |
| Woonoppervlak | 338 m² |
| Perceelgrootte | 580 m² |
| Verdieping | 0 |
| Bouwjaar | 2002 |
| Energiecertificaat | G |
| Referentie | OH02033 |
Jacuzzi
Parkeren (2 plaatsen)
Afstanden en omgeving
- Vliegveld
- 35 min (Alicante-Elche ALC)
✈️
Locatie op de kaart
La Siesta, Torrevieja · 37.9950, -0.6983
Energiecertificaat
120 – 179kWh/m²F
180 – 239kWh/m²G←
> 240kWh/m²Beoordeling
G
Zeer slecht
Verbruik
> 240
kWh/m²
Geschatte jaarlijkse kosten
> €2,030
/jaar
- Installing double-glazed windows
- Adding wall and roof insulation
Geschatte aankoopkosten
| ITP (10%) | €53,900 |
| Notario | ~€1,200 |
| Registro de la Propiedad | ~€850 |
| Abogado (1% + IVA) | ~€6,522 |
| Comunidad | €300/mo |
| IBI | €831/yr |
| Total | ~€62,472 (11.6%) |
Jaarlijkse vaste lasten
Comunidad
€300/mo
€3,600/year
IBI
€831/yr
€69/month
Total€4,431/year (€369/month)
Investeringsoverzicht
Prijs/m²
€1,595
Torrevieja gem.
~€3,235
Versch.
-51%
Over La Siesta, Torrevieja
Torrevieja is een van de populairste bestemmingen aan de Spaanse Costa Blanca.
Veelgestelde vragen
Welke kosten moet ik begroten?
Voor deze villa van EUR 539 000 omvatten de aankoopkosten 10% overdrachtsbelasting (ITP) van EUR 53 900, notariskosten ongeveer EUR 1 200, kadasterregistratie ongeveer EUR 800 en juridische kosten ongeveer EUR 6 522. Begroting totaal ongeveer EUR 62 422 in aankoopkosten bovenop de koopprijs.
Welke hypotheekopties zijn beschikbaar?
Niet-ingezetenen kunnen doorgaans tot 60-70% van de koopprijs lenen. Voor deze villa van EUR 539 000 zou een hypotheek van 60% EUR 323 400 zijn, waarvoor een aanbetaling van EUR 215 600 nodig is. Bij huidige variabele rentes rond 4% zouden maandelijkse aflossingen over 25 jaar ongeveer EUR 1 707 bedragen. Spaanse banken vereisen inkomstbewijzen, aangiften en kredietrapport van uw thuisland.
Welke lopende kosten moet ik verwachten?
Jaarlijkse exploitatiekosten voor deze villa omvatten: eigendomsbelasting (IBI) EUR 831 per jaar; gemeenschappelijke lasten EUR 300 per kwartaal; huishoudensverzekering EUR 200-400 per jaar; energierekeningen (elektriciteit, water, internet) gemiddeld EUR 150-250 per maand. Niet-ingezetenen betalen ook jaarlijkse inkomstenbelasting (IRNR) over een berekende huurwaarde, typisch EUR 300-600 per jaar voor een pand op dit prijsniveau.
Hoe kan ik dit pand bezichtigen?
Neem contact op met Marco Elsinger om een persoonlijk bezoek aan deze villa in La Siesta in te plannen. Videobezichtigingen zijn ook beschikbaar voor kopers uit het buitenland die niet onmiddellijk kunnen bezoeken. Bezichtigingen kunnen meestal binnen 24-48 uur worden ingepland.
Kan ik dit pand verhuren?
Torrevieja heeft sterke vraag naar vakantieverhuur, vooral van Noord-Europese bezoekers in de wintermaanden en Spaanse toeristen in de zomer. Een 6-slaapkamer villa in La Siesta kan het hele jaar door boekingen aantrekken. U hebt een toeristenvergunning van de regionale autoriteiten nodig. Let op: huurinkomsten zijn belastbaar voor niet-ingezetenen volgens Spaans belastingrecht.
Welke stappen zijn betrokken bij de aankoop?
Om in Spanje te kopen hebt u eerst een NIE (belastingidentificatienummer voor buitenlanders) nodig. De aankoop begint met een reserveringsstorting, gevolgd door een privécontract (contrato de arras) met 10% aanbetaling. Een Spaanse advocaat moet de eigendomstitel controleren, schulden verifiëren en bouwvergunningen nakijken. De verkoop wordt afgerond bij een notariskantoor waar de akte wordt ondertekend en geregistreerd. Begroting 6-10 weken voor het gehele proces.